Smitka development

MikroFTP - BETA

Produkt Smitka development
Sem tam každý z nás potřebuje přenést soubory přes síť. Jedna z nejpohodlnějších cest je použití FTP. K tomu je potřeba, aby na počítači běžel FTP server, ale bohužel jsou tyto aplikace často velmi robustní, musí instalovat a nastavit... Proto jsem napsal nejjednodušší možný FTP server, kterému stačí nastavit jméno a heslo (nebo nechat anonymní), složku na nasdílení a nastartovat.

Update: 1.4.2013 - vydána nová testovací verze, bylo změněno vývojové prostředí - z velmi starého Delphi 7 byl MikroFTP kompletně přepsán ve Visual C++ 2012. Novinkou je, že se automaticky předvyplní složka ke sdílení, kde je MikroFTP spuštěn. Složku ke sdílení lze také předat prvním parametrem při spouštění programu. Jelikož se jedná o kompletní předělání produktu, je možné že se vyskytnou nějaké problémy, proto mě prosím případně informujte v komentáři. Pokud bude vše v pořádku, rozšířím program i o další parametry.

Update: 4.1.2015 - konečně jsem se dostal k obnovení prací na tomto projektu, MikroFTP je nyní naspán ve Visual C++ 2013. Hlavní novinkou je podpora nastavení z příkazové řádky a minimalizace do tray:

-u uživatelNastaví uživatelské jméno
-p hesloNastaví uživatelské heslo
-s(start) Aktivuje FTP
-d(daemon) Aktivuje FTP a minimalizuje
cesta ke složceNastaví cestu ke složce

Příklady:
mikroftp.exe -s d:\ - nastaví složku d:\ a spustí program s default konfigurací (Anonymous/bez hesla)
mikroftp.exe -u uzivatel -p heslo -d d:\ - nastaví složku d:\ a spustí program minimalizovaný se zadaným uživatelským jménem a heslem


MikroFtp
Původní verze: mikroftp.zip (188KB)1582 stažení
Nová verze: mikroftp-new.zip (74KB)904 stažení
Verze 2015: mikroftp_2015.zip (79.3KB)947 stažení
English version 2015: mikroftp_en_2015.zip (79.2KB)548 stažení

Více info a další zajímavé články najdete na Lynt.cz.
linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development