Smitka development

PC•ElektroPC•Elektro

18.01.09 10:28

»Sweet Sleep 1.4«

Produkt Smitka development
Sweet sleep je program pro příjemné vypínání počítače před spaním.
Pokud rádi usínáte při hudbě je tento program pro Vás. Hlasitost zvuku je postupně snižována ve třech fázích, po dokončení je zvuk vypnut úplně, aby nerušil ukončovací zvuk windowsu a počítač je vypnut. Lze také nastavit, v jakém čase má odpočítávání začít a co se má v závěru stát (vypnout PC, hibernovat, nic)

1. fáze - normální hraní
2. fáze - ztlumování na určitou hodnotu
3. fáze - ztišené hraní
konec - vypnutí počítače

Při aktivaci vypínání si program přidá do registru položku pro obnovení původní hlasitosti po startu.
Aktualizace 18.1.2009 - vydal jsem Sweet sleep 1.4 RC
  • Opravena chyba error in MixerGetLineInfo
  • Možnost vypnout/hibernovat/nic po skončení odpočítávání
  • Podpora pro dlouhé časy - z sekund se stanou minuty a z minut hodiny
  • Nastavovací menu (po kliknutí na logo Sweet sleep), defaultně vypnout/normální čas (hodnoty se zatím nemapatují)

SweetSleep
Sweet Sleep 1.4 (176.2KB)2009 stažení

Sweet Sleep 1.2 (175.6KB)20198 stažení
05.01.09 03:19

»MikroFTP - BETA«

Produkt Smitka development
Sem tam každý z nás potřebuje přenést soubory přes síť. Jedna z nejpohodlnějších cest je použití FTP. K tomu je potřeba, aby na počítači běžel FTP server, ale bohužel jsou tyto aplikace často velmi robustní, musí instalovat a nastavit... Proto jsem napsal nejjednodušší možný FTP server, kterému stačí nastavit jméno a heslo (nebo nechat anonymní), složku na nasdílení a nastartovat.

Update: 1.4.2013 - vydána nová testovací verze, bylo změněno vývojové prostředí - z velmi starého Delphi 7 byl MikroFTP kompletně přepsán ve Visual C++ 2012. Novinkou je, že se automaticky předvyplní složka ke sdílení, kde je MikroFTP spuštěn. Složku ke sdílení lze také předat prvním parametrem při spouštění programu. Jelikož se jedná o kompletní předělání produktu, je možné že se vyskytnou nějaké problémy, proto mě prosím případně informujte v komentáři. Pokud bude vše v pořádku, rozšířím program i o další parametry.

Update: 4.1.2015 - konečně jsem se dostal k obnovení prací na tomto projektu, MikroFTP je nyní naspán ve Visual C++ 2013. Hlavní novinkou je podpora nastavení z příkazové řádky a minimalizace do tray:

-u uživatelNastaví uživatelské jméno
-p hesloNastaví uživatelské heslo
-s(start) Aktivuje FTP
-d(daemon) Aktivuje FTP a minimalizuje
cesta ke složceNastaví cestu ke složce

Příklady:
mikroftp.exe -s d:\ - nastaví složku d:\ a spustí program s default konfigurací (Anonymous/bez hesla)
mikroftp.exe -u uzivatel -p heslo -d d:\ - nastaví složku d:\ a spustí program minimalizovaný se zadaným uživatelským jménem a heslem


MikroFtp
Původní verze: mikroftp.zip (188KB)1582 stažení
Nová verze: mikroftp-new.zip (74KB)904 stažení
Verze 2015: mikroftp_2015.zip (79.3KB)947 stažení
English version 2015: mikroftp_en_2015.zip (79.2KB)548 stažení

Více info a další zajímavé články najdete na Lynt.cz.
21.02.08 19:38

»GClock - BETA«

Produkt Smitka development
Používám Google Calendar a používám LClock - je to prográmek, který umí různě zmodifikovat systémové hodiny a zobrazuje jednoduchý kalendářík. Spouštět vždy když se chci podívat google calendar je poměrně nepohodlné, tak jsem se rozhodl, že tyto 2 kalendáře (prozatím?) jednosměrně synchronizuji, že do LClocku nahraji data z Google, abych měl přehled událostí vždy po ruce.
Prográmek se nahraje do složky s LClockem, nastaví se soubor config:
jméno kalendáře
uživatelské jméno
heslo
Po jeho spuštění se pokusí stáhnout události z kalendáře a pokud se mu to podaří, přepíše (totálně, bez zálohy) soubor Events.ini s událostmi LClocku.

Jelikož jsem se rozhodl vyzkoušet Visual Studio 2008, tak budete zřejmě potřebovat .NET framework 3.5

LClock
gclock.zip (3.2KB)935 stažení
10.02.07 14:45

»FREQie«

Produkt Smitka development
FREQie vznikl jako reakce na prográmek FreqGenie (níže), který bohužel z důvodu přímého přístupu na porty nefunguje pod Windows XP. Zachovává funkcionalitu vzorového programu a navíc přidává možnost přehrávat posloupnosti frekvencí podle textového souboru.

Při prvním spuštění jsou požadována práva administrátora.

FREQie
freqie.zip (259KB)
30.09.06 16:35

»Upgrade staré PCI«

Nedávno jsem řešil problém s novou wifi kartou ve starém pc. Můj starý počítač (celeron500, MS7101C) neměl o nové kartě ani tušení. Zjistil jsem, že je to starou verzí PCI sběrnice, která nepodporuje napětí 3V3 potřebné pro nová zařízení. Vrhl jsem se tedy do předělání. Jelikož návod není z mé hlavy uvedu zde rovnou odkaz na příslušné stránky. Řídil jsem se návodem + jsem problém prodiskutoval s autorem článku (Proe, děkuji). Proměření ohmmetrem ukázalo že všechny dotyčné piny jsou spojené, tudíž stačilo přivést napětí na jeden z nich. Napětí 3V3 jsem získal stabilizátorem LM1084 přímo ze zdroje (mám AT, kde 3V3 není). Vodič s potřebným napětím jsem přiletoval zespoda na PCI konektor. Zákrok proběhl bezproblémově a wifi mi již funguje ;-)
20.11.05 09:17

»UserPort«

Tento program řeší problém s nemožností přímého přístupu na porty na NT systémech. Používá vlastní ovladač pro přístup k portům.
Díky němu je možné používat programy jako je PortMon

Userport

userport.zip (32KB)
18.10.05 11:05

»Rezistor«

Produkt Smitka development
Počítáte-li často hodnotu rezistorů podle jejich barevného kódu, tak se vám určitě bude hodit tento prográmek, který vše spočítá za vás.

Rezistor
Nová verze ve stylu WinXP.

rezistor.zip (172KB)
rezistor_en.zip (171KB) - english version
rezistor_hu.zip (171KB) - hungarian version

Protože jsou dnes již mnohem rozšířenější 5ti proužkové rezistory, rozhodl jsem se udělat i pětiproužkovou verzi.
Stahovat můžete zde
05.09.05 19:23

»Autorun by Smitka«

Produkt Smitka development
Prográmek, který umožňuje automaticky spouštět libovolné soubory z CD.
Neobsahuje žádné obtěžující grafické prvky (loga,...).
Jeho jediná funkce je otevření souboru. Existuje ve 2 verzích:

Normal - má možnost výběru spuštění maximalizovaného či minimalizovaného okna a také umožňuje předat spouštěnému programu další parametry.
autorun.zip (12KB)

Micro - je mnohem menší než normal a umožňuje spouštět pouze okno v normální velikosti, či maximalizované.
microrun.zip (1KB)
20.03.05 16:01

»Komplexní regulace otáček«

Na základě výše uvedených schémat jsem dostal e-mail od 60006000@seznam.cz, kteří vypracovali komplexní regulaci otáček větráčků v PC (v případě dotazů se na ně můžete obrátit). Vylepšili násobící obvod a přidali zpožďovačí obvody, aby nedošlo při startu k proudovému rázu.
Touto cestou jim mnohokrát děkuji.

Výhoda tohoto zapojení spočívá v tom, že můžeme naregulovat až 12,5V, narozdíl od zapojení jen s LM317T, na kterém vzniká úbytek napětí cca 2V (to je jen 10V na ventilátorech!!!!!!!!!!!!!!!). Navíc jsou tam obvody na zpoždění zapínání ventilátorů (aby se ulehčilo zdroji od proudového nárazu).

Autoři nenesou žádnou zodpovědnost za nesprávnou manipulaci


Nový násobič:
Násobič napětí

Zpožďovací obvod:
Zpožďovací obvod

Celý obvod pro 5 ventilátorů:
Schéma ve formátu GIF

Kompletní schéma v archivu ZIP (25 KB)
29.12.04 20:26

»CtrlAmp pro Genius Comfy«

Produkt Smitka development
Máte klávesnici Genius Comfy KB-21e (případně jinou z této série)? Vadí vám, že multimediální tlačítka pro přehrávání médií nefungují ve Winampu?
Zde vám přináším jednoduché řešení tohoto problému. Stačí jen nainstalovat tento prográmek a vše již bude fungovat tak jak má. Ke správné funkci musíte mít pouze nainstalovaný software dodaný ke klávesnici.
Toto je verze 1.0 a obsahuje funkce pro přehrávání, pauzu, stopku, další a předchozí skladbu, procházení skladbou a ukončení Winampu.
ctrlamp.zip (106KB)

Blíží se duben 2004 a nová vylepšená verze 1.1 je zde. Hlavní novinkou je další program navíc - Bookmarker. Bookmarker se stará o to, aby vaše oblíbené skladby, případně alba byly stále po ruce. Umožňuje definovat 3 oblíbené položky, které přehrajete kombinací Shift, Ctrl, nebo Alt + Play. Samotný Bookmarker spustíte Ctrl + Stop.
Novinka CtrlAmpu - BookMarker
ctrlamp11.zip (284KB)

Jelikož program program mHotkey dodávaný ke klávesnicím Genius používá mnoho dalších klávesnic s nejrůznější konfigurací tlačítek (dokonce i samotná KB-21e má několik variací) vytvořil jsem patch, který by měl zajistit správnou funkci na dalších klávesnicích.
Jelikož už winamp podporuje multimediální tlačítka bez problémů, byl vývoj programu zastaven.
patch.zip (160KB)
komentáře komentáře (4)

Kolik je 4+3?

Jeník - 20.01.2010 00:19
Ahoj, nevim nakolik je to aktualni tema, ale rozhodl jsem se reagovat. taky mam tuto klavesnici a dost dlouho me stvalo ze na winamp nefunguje. je to proto, ze winamp ma defaultne vypnutou moznost techto klaves. we winampu: preferences (ctrl+p)> global hotkeys> potom odfajfknout "enabled" a trada! uz to funguje :-) a daji se i prenastavit
Frim - 11.02.2007 18:51
Děkuji mockrát, patch jsem nainstaloval a vše jde skvěle, děkuji mockrát a přeji více takových pěkně povedených prográmků
Vladimír Smitka - 08.02.2007 13:55
Ahoj, je pravděpodobné, že máš trošičku jinou klávesku než já, pro tyto případy jsem připravil patch, který by měl najít správné nastavení, zkus jej aplikovat a napiš jak jsi dopadl.
Frim - 07.02.2007 19:20
Ahoj, dekuji za tento pragramek, ale uplne me nefunguje.Prosimte naistaloval jsem ho do slozky Windows.Mam problme, ze me ty tlacitka nefujguji presne jak by meli. Kdyz zmacnu "media" tak je to jako "predesly track" a kdyz dam "dalsi track" tak me to funguje jako "play/stop" :/ ostatni nejdou, dekuji za radu
28.03.04 19:47

»WinampComm Controller«

Toto je absolutně skvělá věc - ovládání Winampu přes sériový port. V programu naleznete potřebná schémata pro 4 tlačítkový a pro 15 tlačítkový ovladač. Doporučuji udělat ten 15 tlačítkový s tím že odstraníme jeden vodič a zbude sice jen 7 tlačítek, což ale k dobrému ovládání stačí (možné dvojkliky, držení tlačítka...) a na konektor můžeme vést pouze 4 vodiče ve stíněné dvoulince - vypadá to mnohem lépe než svazek kabelů.

Grafické rozhraní programu Schéma zapojení
Můj ovladač winampu
wnpc.zip (203KB)
22.12.03 15:14

»Dotykový spínač«

Nedávno se mi podařilo vytvořit docela zajímavou věcičku - dotykový spínač, který využívá lidského těla jako antény zachycující elektromagnetické záření v okolí. Výhodou je, že ke spínači vede pouze jeden vodič! Drobná nevýhoda spočívá v nutnosti mít přístroj umístěný v elektromagneticky aktivním prostředí (okolí elektrických spotřebičů).
K zapínání a vypínání spotřebiče (LED) je použit dvojkový čítač (v mém případě se jedná o 74HC393, připojený přes invertor 74HC14). Na bázi tranzistoru (BC547C) je připojena elektroda (např. hřebík), dotknete-li se jí tranzistor se pootevře a přivedete proud na taktovací vstup čítače. Na čítači se přičte logická 1 a na výstupu je střídavě 1 a 0. Tranzistor je vhodné opatřit "setrvačníkovým" kondenzátorem, protože při dotyku elektrody vaše tělo produkuje nestálý proud (působením okolních spotřebičů je to signál o frekvenci zásuvkového napětí - 50Hz), kondenzátor se při dotyku nabije a po puštění elektrody se vybíjí a přivádí na čítač stálý nepřerušený signál.
Níže uvedené schéma je pouze obecné - bez řešení napájení logických obvodů. Sami si tedy musíte obvod přizpůsobit na napájecímu napětí a změnit podle něj hodnotu C1, tak aby produkoval napětí potřebnou dobu - při napětí 6V jsem použil kondenzátor 6n8.

Schéma - dotykový spínač
Při záměně LEDky za relé nabývá obvod užitečnosti.
28.05.03 19:18

»Zátěž plošného spoje«

Program pro výpočet proudové zatížitelnosti plošného spoje.

Zatížitelnost plošného spoje
zat.zip (170KB)
16.05.03 16:28

»Frekvenční generátor«

Tento prográmek používá PC-speaker ke generování zvuku určité frekvence. Místo PC-speakru lze samozřejmě připojit jakékoliv zařízení (osciloskop...).

Frekvenční generátor
Rozsah 20Hz-100kHz
freq.zip (5KB)
16.05.03 11:34

»Hodnota kondenzátorů«

Produkt Smitka development
Hodnoty keramických kondenzátorů se značí třemi číslicemi:1. a 2. je hodnota a 3. určuje násobek. Pro rychlé zjištění velikosti kondenzátoru slouží tento prográmek.

Kondenzátor
c.zip (169KB)
11.02.03 08:21

»Počítání s NE555«

Patříte-li mezi fandy populárního obvodu NE555, určitě také často zdlouhavě počítáte hodnoty rezistorů a kondenzátorů. Pro výpočty hodnot pro monostabilní klopný obvod, symetrický a asymetrický oscilátor můžete použít tento prográmek.

Timer 555
timer.zip (907KB)
 
09.02.03 08:11

»Přetaktujte si větráček!«

Někdy je důležitější teplota v počítači než hluk, který dělá. Přetaktované komponenty vydávají více tepla, a proto je vhodné dobré chlazení, tak proč nepokračovat přetaktováním větráčků. Výkon větráčku zvýšíme větším napájecím napětím, a proto přináším návrh na násobič napětí za použití populárního obvodu 555.
Při zvýšení napájecího napětí se větráček více namáhá a vždy to nemusí vydržet, proto je vhodné mezi násobič a větráček připojit regulátor otáček, který napětí sníží podle potřeby.

Schéma - násobič napětí
Násobič je ve teprve ve vývoji (velmi se zahřívá).
Testováno s R1,R2 - 8k2; R3 - 180; C1,C2 - 47n; C3,C4 - 10M; T1 - KF507; T2 - KF517
03.11.02 11:29

»Regulace otáček větráčku«

Větráčky v počítači dělají velký hluk a pro ztišení PC je vhodné snížit otáčky větráčků. Tento obvod slouží k manuální regulaci otáček větráčku potenciometrem. Na obvod lze připojit i více větráčků, pouze proud procházející obvodem LM317T nesmí překročit 1,5A ( jeden větráček asi 0,2A). Nevýhodou obvodu je ztrátové napětí asi 1,5V, takže se větráček netočí na plný výkon. Řešením může být násobič napětí, na kterém teprve pracuji.

Schéma - regulace otáček
Cena celého obvodu je zhruba 40Kč
27.09.02 21:11

»Osciloskop z PC«

Jste-li začínající elektrotechnik, určitě trpíte nedostatkem drahých přístrojů, jako je osciloskop. Po dlouhém hledání jsem na fyzweb.cuni.cz narazil na program, kterým si z vašeho PC, máte-li mikrofon, můžete udělat jednoduchý osciloskop.

Osciloskop
Osciloskop měří pouze frekvence v rozsahu 20Hz-20kHz (omezeno zvukovou kartou)
osciloskop.zip (92KB)
13.09.02 17:48

»Paralelní port«

Další z užitečných programů pro elektrotechniky. S jeho pomocí můžete ovládat stav paralelního portu, což je vhodné zejména v případě, že chcete váš obvod ovládat pomocí PC.

Ovladač paralelního portu
Výstupní napětí na paralelním portu je 5V.
parmon.zip (212KB)
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development