Smitka development

Jak hromadně instalovat MS produkty

Tento článek napsal dexter
Před nedávnem jsem dostal za úkol vytvořit balík na MS Project 2007. Pokud víte jak na to, je to otázka na několik málo minut, proto jsem se rozhodl napsat příštím generacím návod, jak na to.
Software dostaneme pravděpodobně v podobě tzv. ISO souboru. Abychom mohli vytvořit balík, musíme takové ISO nejprve rozbalit a získat jednotlivé soubory. Existuje nespočet způsobů, jak toho docílit. Například: Stáhneme Daemon Tools, ISO přimountujeme a soubory jednoduše zkopírujeme někam na pevný disk. Nebo můžeme použít programy jako MagicISO, dokonce existuje i plugin do oblíbeného Total Commandera.


Nějak takhle by mel vypadat náš pracovní adresář. Nyní spustíme příkaz setup /admin.

Dostaneme se do Office Customization Tool, který vytváří soubor pro samočinnou instalaci. První nás čeká otázka, zda chceme vytvořit nový projekt nebo použít existující.


A takhle vypadá samotné okno Office Customization Tool.


Nyní probereme jen základní nastavení tohoto určitě mocného nástroje. Nejvíc nás asi bude zajímat položka Licensing and user interface, kde můžeme zadat Product ID, zaškrtnout, že souhlasíme s podmínkami a zvolit, jak bude instalátor komunikovat s uživatelem. Pro MS Project 2007 jsem zvolil tyto volby:


Pokud už máme všechna nastavení hotová, uložíme někam výstup. Řekněme například do naší pracovní složky s rozbaleným ISO souborem.
Pokud se nám povedlo úspěšně vytvořit "šablonu" pro automatickou instalaci, je třeba odzkoušet, zda funguje podle našich představ. Stačí spustit příkaz setup /adminfile sablona.msp. Samozřejmě musíme být v adresáři, kde se setup.exe a sablona.msp nachází, případně je nutné doplnit cesty. Soubor sablona.msp nahradíme naším vygenerovaným souborem.

linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development