Smitka development

Jak na FTP přes SSH v OS Windows

Tento článek napsal dexter
Autor ani provozovatel stránek nenesou žádnou odpovědnost za jakékoliv možné problémy způsobené postupem v tomto návodu. Jestliže vás vyhodí z práce, dostanete ban, zničíte systém na veledůležitém serveru nebo vám někdo ukradne data za miliony, nepište nám.

Tento článek popisuje, jak přistupovat k FTP serverům, které jsou v neveřejné síti nebo chráněné firewallem a mají povolený přístup jenom z určité sítě. Podmínkou pro použití uvedeného postupu je mít v oné síti jeden server, na kterém běží SSH server a máme na něj přístup.


Vybereme Hostname stroje, na kterém nám běží SSH a do jehož sítě chceme přistupovat.
Zvolíme nabídku Tunnels.Zde zadáme port, na kterém nam SSH Proxy bude běžet, vybereme z nabídky Dynamic a dáme Add. SSH spojení vytvoříme kliknutím na tlačítko Open.Nyní, když máme otevřené SSH spojení s nastavenou Proxy, přikročíme k samotnému připojení na FTP. Pro ukázku jsem vybral souborový manažer Total commander, ale nepochybuji, že to půjde ve většině dnes dostupných FTP klientech.
Zvolíme Hostname nebo IP adresu stroje, kde běží FTP a zaškrtneme použití Proxy serveru. Tlačítkém Změnit se dostaneme ke konfiguraci.Zde vybereme SOCKS5 a nastavíme Hostitele na localhost a port, který jsme v předminulém bodě zadali do kolonky Port. Potvrdíme a připojíme se. Nyní můžeme vesele stahovat z libovolného FTP v síti a ještě k tomu šifrovaně.Může se stát (a pravděpodobně se to stane), že po připojení k FTP serveru neuvidíte žádné soubory ani adresáře. Abychom toto ošetřili, je nutné nastavit ve volbách Total commanderu, aby použival pro FTP připojení Pasivní režim. Viz obrázek.linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development