Smitka development

December 75% OFF - a podobné spamy

Již delší dobu chodí emaily od Viagra official site, Canadian Pharmacy atd. atd. Využívají několik metod, které dělají antispamovým filtrům problémy - mění subject, v obsahu používají obrázky, ale hlavně udávají jako odesílatele vás samotné a vám přeci mailový klient důvěřuje ;-)
Nejprve jsem si v Thunderbirdu udělal filtr, který zahazoval mail, když našel viagru. To docela dlouho fungovalo, nyní ale chodí dalších mnoho spamů, které v odesílateli mají různé, nebo žádné jména...
Účinnou metodou by bylo kouknout se jestli jsem já odesílatel a pokud ano, zahodím se. To je vhodné pro někoho, kdo si sám pro sebe nepošle email, protože je mu třeba smutno, něco testuje, nebo si píše poznámku :-).
Nám ostatním by to mohlo toto chování vadit... Další věc, kterou jsem si uvědomil je, že když si takový mail posílám, tak v hlavičce from mám uvedeno Vladimír Smitka a to spamy nemají.
Proto jsem udělal filtr, který označí zprávy za spam pokud odpovídají zároveň následujícim pravidlům:
  • odesílatel obsahuje mujmail@neco.cz
  • odesílatel neobsahuje moje jméno
Po několikadenním testování je úspěšnost 100%, má vlastní maily to nechalo neposkvrněné = jsem spokojen, než spameři objeví zase něco nového.
linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development