Smitka development

Smíťa na kitu

Tak jsem objevil novou zábavu :-)
Výbornou kombinaci jízdy na lyžích s pouštěním draka, spojenou v adrenalinový sport. Poznal jsem skupinu nadšenců, co provozují kiteboarding a ti mě přemluvili, abych si to také vyzkoušel. Vyrazil jsem tedy zkusit, jaké ti je si zalyžovat a místo zemské přitažlivosti být poháněn mnohem zábavnější a nevypočitatelnější silou větru, vyhnout se frontám na sjezdovkách, ke kterým člověk musí cestovat přes celou republiku.

Původně byl v plánu výlet na Lipno, ale cestou jsme objevili louku poblíž vesničky Plástovice, kde jsme nakonec strávili zbytek dne. Nejprve jsem absolvoval přednášku o větru a jak ho využívat. Poté následovalo cvičení s malým tréninkovým dráčkem a když začal dělat zhruba to co jsem chtěl, mohli jsme přistoupit k většímu kitu. Ten už měl mnohem větší sílu a dokázal se mnou slušně zamávat. Po jeho zvládnutí již nic nebránilo nasadit lyže a nechat se vézt :-)

Na rozdíl od zkušených kiterů jsem neuměl zahranit tak, abych jel větší úhel od větru, takže jsem jsem po několika minutách jízdy po větru odjel do dálky a musel jsem se po svých mnohem delší dobu vracet. To mi však nebránilo vše opakovat a opakovat :-)

Pokud si  myslíte, že by vás tento sport mohl nadchnout jako mě, není nic jednoduššího než sledovat http://all-boards.cz, zjistit kam se zrovna plánuje výprava, přijet se podívat, obdivovat vzdušné triky a případně si to i vyzkoušet. A když to budete myslet vážně, můžete se přihlásit na kurz, kde vás zasvětí do tajů kitovaní. Pak už jen pořídit vybavení a připravit se na to, že už váš volný čas nebude takový jako dřív.

linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development