Smitka development

Proběhnutí plzeňskými hospůdkami III

Překročíme Mže z jihu na sever.
Na první pohled ztraceni, velká silnice, ale kam jít a jíst?
Pro mě osobně je Lochotínská část Plzně spíše neznámá a zpočátku se mi zdálo, že zde vůbec nic není, ale i tak jsem zde pár míst navštívil a můžu se o pár tipů rozdělit.

Hotel Irida

Nejblíže to máme do Hotelu Irida, zastrčeného kousek od Kauflandu, může si zde dát denní menu za běžné ceny. Jídlo je dobré, obsluha přívětivá a z porce se jistě najíte.

Saloon Roudná

Pokud jdeme po Roudné ulici narazíme na Saloon – westernově zařízený podnik. Z venku malinké místečko v sobě ukrývá velký sál pro pořádání větších než malých akcí.
V pravé poledne se dveře rozrazili a můj stín se pomalu a rozvážně sunul saloonem…
No a dál se nic nedělo. Obsluha žádná, jen dva hosté na konci místnosti v klidu pokuřovali. Měl jsem hlad, tak jsem si sedl, že chvilku počkám, po chvíli (delší) se jeden z “hostů“ zvedl a jal se mě obsloužit. Objednal jsem si tedy hermelína a pivo. Po chvilce jsem měl na stole. Obsluha se opět někam vytratila. Dojedl jsem, dopil jsem a že zaplatím a půjdu, obsluha však byla někde fuč a jelikož jsem jí nehodlal nahánět, nechal jsem na stole pravděpodobný obnos a šel jsem.
Tento podnik na mě moc dobrý dojem nezanechal. Obsluha nevšímavá. Hermelín neuzrálý, poměrně suchý, bez cibulky, lák málo kořeněný => HS=2.
Je možné, že jsem měl prostě smůlu a vybral jsem si nevhodnou dobu… Pokud je zde nějaká akce mohlo by to zde být velmi dobré.

U pramenů

Pokud půjdeme dál Roudnou ulicí až ke spoji s Pramenní ulicí narazíme na opravdu velmi zajímavý podnik – restauraci U pramenů. Narazili jsme na ní náhodou, zrovna v den, kdy ji otvírali. Je zde zároveň hotel a jelikož jsme použili špatný vchod, milá recepční nás nasměrovala správným směrem. Zjevil se velmi pěkně zařízený luxusní podnik ve francouzském stylu. Jídelní lístek je plný lákavých položek, najdete zde specialitky jako pokrmy z krevet či jehněčího. Je zde příjemno a velmi chutno, ceny jsou lehce vyšší, ale vzhledem k nabídce je to pochopitelné. Druhou překvapivou věcí je, že zdejší restaurace je nevýdělečná, zřízená Nadací pro transplantace kostní dřeně při Hematologicko-onkologickém oddělení Fakultní nemocnice Plzeň a výdělek jde pro pacienty čekající na transplantaci kostní dřeně. Tudíž tím, že si zde pochutnáte uděláte i dobrou věc ;-)

U rytíře Lochoty

Geograficky kousek poskočíme a navštívíme zajímavou restauraci U rytíře Lochoty. Jsou to dva podniky, sportovní se squashem a posezením venku a “normální velká“ restaurace, kterou se budeme zabývat.
Jedná se o velké prostory vyzdobené v lehkém středověkém stylu – těžký nábytek, zbraně na stěnách – příjemné. Přestože jsem několikrát slyšel, že se na jídlo musí dlouho čekat, nemohu to potvrdit. Po mnohačetných návštěvách bych čekací doby označil za jedny z nejkratších. Jídlo je zde velice delikátní, je ho dostatek a ceny jsou příznivé. S specialit podniku je možné vypíchnout Lochotovy milenky, které si má kamarádka dávala několikrát, což u ní jako milovnice jídla, která ráda zkouší různá jídla, není obvyklé ;-). Pivo zde mají vlastní, silné, a není špatné (bohužel jsem často řídil, tak jsem si ho často nemohl dopřát). Hermelín je zde taktéž dobrý HS=8. V celkovém hodnocení s tato restaurace dostala do mých oblíbených.

Restaurace v ZOO

Samostatnou kapitolou je několik podniků v zoologické zahradě, které navštívíte při krásně stráveném dni v tomto objektu mezi dravou zvěří, dravými pštrosy a tučňáky. Pro rychlé občerstvení můžete navštívit několik stánků s rychlým občerstvením. Pro delší posezení si lze vybrat z Africkou restaurace KIBOKO, Sibiřský srub, nebo Hospodu na statku Lüftnerka.

KIBOKO

Jedná se o jídelnu, máte zde výběr z několika hotových jídel a je zde nějaká akce na pití. Pokud ve výběru jídel čekáte různé formy hmyzu, budete zklamáni. Dostanete zde běžná jídla typu řízek. Jediná výjimka je nějaká masová směs, jejíž jméno jsem již zapomněl, nicméně mi docela chutnala, když jsem si ji dal znovu, klesla kousek k průměrů. Pokud vás přepadne hlad v této části zoo, je to určitě dobrá volba.

Sibiřský srub

Pěkně zařízený srub, kožešiny na stěnách. Ve venkovní části pod srubem můžete posedět v rybí společnosti. Vaří zde několik minutek a můžete si dát třeba hermelín.Bohužel se mi sem ještě nikdy nepodařilo dojít v době, kdy byla kuchyně otevřená… Okolní zvířena mě vždy násilím zdržela tak, že jsem se sem prostě nedostal a mohl jsem si dát leda nanuka, který ovšem v létě dobře osvěžil ;-).

Hospodu na statku Lüftnerka

Toto je již plnohodnotná restaurace. Ve výběru je jak denní menu, tak minutky. Posezení venku i uvnitř.
Denní menu bývá dobré, přesně tak jak od něj čekáte za dobrou cenu. Minutky taktéž. Ve spojení s návštěvou zoo je zde velice příjemná pohodová atmosféra, kde při posezení venku se na vás přijdou podívat koťata či psík ze statku.v Obsluha je taktéž příjemná, pokud zrovna není narváno, což se dá samozřejmě omluvit. Obsluha je i velmi ochotná a něco k snědku jsem vyprosil i po zavírací době na papírový tácek, což rozhodně není obvyklé a mile mě to překvapilo :-)
Jako perličku bych zmínil nakládaný hermelín, který rozhodně patří stabilně k nejlepším, které jsem ochutnal – hrdé HS=10.

A jsme na konci dnešního přehledu místeček kam vyrazit za dobrým pojezením. Jak jsem v úvodu upozorňoval, moc to zde neznám, tak je výčet o něco méně rozsáhlý, snažil jsem se to však suplovat rozsáhlejším popisem jednotlivých míst.
Zároveň je to i konec hlavní části průvodce. Je možné že přibudou další díly s doplňky a novými místy, která jsem navštívil. To ukáže až čas.
Doufám, že vás některá místa navnadila a že si pochutnáte. Pokud víte o dalších zajímavých místech, můžete se vyjádřit v komentářích.
Dobrou chuť nashledanou :-)

1. díl - Bory
2. díl - centrum

linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development