Smitka development

Proběhnutí plzeňskými hospůdkami II

Tramvaj číslo 4, pár minut jízdy, vystupujeme, kam dál?
Poté co jsme prozkoumali Bory se vydáváme do středu všeho dění, zde již je opravdu ohromný výběr kam zajít….
Začneme tedy směrem ze zastávky „Sady pětatřicátníků“ k náměstí, zde na malém kousku potkáme Šenk, Švejka a Baštu.

U Šenku

Průměrná hospůdka, není to pajzlík a ani luxus, prostě něco přesně mezi. Uvnitř je poměrně prostorná, je zde i velké místo vyhrazené pro nekuřáky. Jídlo dobré, za dobré peníze. Pivo velmi dobré (Gambrinus 12). U obsluhy je hodnocení rozporuplné, (pravděpodobně) majitel je výborný a je na něm vidět, jak ho práce baví, se zbytkem obsluhy to už bylo o něco horší, nelze říci špatné, ale kontrast byl poměrně patrný. Prostě toto místo ničím nevybočuje a dostanete přesně to co od něj čekáte.

Švejk restaurant

Přestože je název shodný s podnikem na Borech, patří jiné firmě. Tento Švejk je mnohem lepší. Stylový, příjemná obsluha. Jídlo je opravdu velice dobré a je ho, i zásluhou bohaté oblohy, poměrně velká porce (samozřejmě je o něco dražší, ale to je i druhý Švejk, který takových kvalit nedosahuje). Nakládaný hermelín se zde vyskytuje v několika variantách – s brusinkami a v bylinkách - HS=8. Byl jsem zde opravdu spokojen.

Plzeňská bašta

Tato restaurace je trochu (hodně) rozporuplná. Vaří zde vynikající českou kuchyni, především zde najdete zvěřinové speciality. Tyto jídla jsou skutečně dobrým důvodem, proč sem zajít. Srnčí gulášek, či plátky divočáka se šípkovou omáčkou (ne se zelím) jsou skutečně výtečné. Cena je překvapivě nízká a srnčího guláše za cca 80Kč se opravdu najíte (a já si i nehorázně pochutnám :-) ). Konec chvály. Ještě jsem chtěl popsat interiér, ale musím nejdřív pohanit obsluhu. Obsluha je asi nejúděsnější co jsem kde potkal, arogantní, drzá. Uvnitř pěkného interiéru jsem si chtěli sednou ke stolečkům na ochoz, ale číšník procedil skrze zuby „to snad nemyslíte vážně“!!!!. No darmo mluvit. Podnik se zdá zařízen převážně pro zahraniční klientelu, ale personál není očividně jazykově vybaven a nerozumějícím hostům v naší mateřštině do očí nadával, což přestože mu nerozuměli, by si neměl dovolit. Pokud jste silnější povahy a personál překousnete, budete odměněni vynikající zvěřinou.

Jadran

Kousek od náměstí naleznete luxusnější (tedy i dražší) restauraci Jadran. Specializuje se spíše na italskou kuchyni a víno. Podnik je dobře zařízen a obsluha je bezchybná a dodržuje všechny standardy ohledně podávání jídla i pití. Pro běžného „burana“ (myslím tím ty, kteří nejsou zvyklí na jednání v rukavičkách, včetně sebe) to může vypadat až přehnaně, ale je příjemné si to nechat líbit. Bonus navíc je živá hudba. Jídlo výborné. Prostě dobrý podnik, který ví, za co si má nechat zaplatit.

Na Parkánu

Zde jsem sice nejedl, ale pil a stálo to za to. Čepují zde nefiltrovanou Plzeň, která mi opravdu velmi chutná. To by bylo asi vše. Jídelní lístek nevypadá špatně, ale zdá se mi, že je zde dost přeplněno turisty, takže žádnou bližší zkušenost nemám, ale ta jediná, co mám, je velmi dobrá.

Na Spilce

Restaurace přímo v areálu pivovaru. Zde máte jistotu, že Vaše pivo je opravdu čerstvé. Člověk by čekal prestiž, bohužel tomu tak není (možná je má představa zkreslená očekáváním). Jídlo spíše průměrné. Obsluha není příliš přívětivá (pravděpodobně utahaná). Nacpáno turisty, tudíž i ceny jsou nadsazené. Interiér stejně jako jídlo odpovídá masovosti. Tento podnik bych spíše nedoporučil.

Slunečnice

Vegetariánská restaurace, musím říci, že bych sem asi nikdy sám nezavítal a že jsem se také zprvu dost bál. Jediné maso je zde obsluha. Je zde vcelku příjemné posezení, celý podnik je krásně prosvětlen a je vidět na nebe. Mají tu velmi dobré ovocné salátky a hutné zákusky ze celozrnných muk. Pro mne spíš na letní zákusek, neříkám, že bych se zde nedokázal najíst –třeba kuskus by mohl být dobrý zasycující – ale přeci jen (zatím) dávám přednost něčemu jinému. Kosek odtud je další podobná restaurace (nepamatuji si, jak se jmenuje), zde mají podobný sortiment a zdá se o něco lacinější.

Club Cardinal

Vzhledově opět útulná hospůdka (styl dřevo + cihly se mi prostě líbí). Pokud zde není narváno, je zde velmi příjemné posezení, je zde velká TV pro sledování sportovních přenosů a pokud se zrovna něco takového děje, jsou to zrovna ty dny, kdy je zde dost plno. Jídlo velmi dobré (mají zde různé pikantní plátky), ceny příznivé. Jediné výraznější mínus byla hudba hlasitá trošku nad rozumnou úroveň, kterou bylo odmítnuto ztlumit, kvůli ostatním od reproduktoru vzdálenějším hostům - nicméně je to pouze mínus, který byl při jedné konkrétní návštěvě. Na obsluhu si také nelze stěžovat (pravda, zdála se mi trošku pomalejší), byla však poněkud odlišná od jiných podniků, neumím to popsat, ale působilo to docela dobrým rodinným dojmem.

Atlantik

Restaurace/pizzerie v Kollárově ulici, kousek od menzy. Vhodná k levnějšímu najezení. Žádné výkyvy jsem zde nenašel – průměr. Dobrá věc jsou stolečky ze šlapacích šicích strojů a pokud jste ve stresu, nebo zde již déle čekáte na jídlo, je velmi uklidňující si trošku zatočit 

A.C.W. Saloon

Country saloon. Vše je zde sladěno do tohoto stylu a je to velmi povedené, může zde sedět na houních, či na pařezových sedátkách. Jídelní lístek je unikátní, opět se váže ke stylu celé restaurace. Oblíbil jsem si Rančerské červené vejce s topinkami, výborné pikantní jídlo ve velké porci za pár korun. Pokud máte rádi tento styl, určitě nesmíte návštěvu zanedbat. Ještě zajímavost na dvoře – mají zde medvídka mývala.

Další podniky

V centru je ještě další ohromné množství podniků, kam jsem se buď ještě nedostal, nebo dostal, ale nevím co bych o nich napsal. Třeba příjemné posezení v klubu Dominik, nebo Pub, kde si sami točíte pivo, bylo by toho opravdu hodně… Rád bych se také podíval do Staré sladovny , vypadá to tam velmi zajímavě. K jídelním záležitostem by se nemělo opomenout množství jídelen, kde své jídlo dostanete prakticky ihned, což se hodí, pokud pospícháte. Zde nemám moc zkušeností, snad jen že jedna je na Americké třídě, tam mi chutnalo a další je u Teska, tam mi také chutnalo, ale dojem kazí místní divné existence…

Tak tím bych završil druhý díl mého skromného průvodce. Příště se podíváme zase kousek na sever – na Lochotín a okolí.
Dobrou chuť a příjemné posezení ;-)

1. díl - Bory
3. díl - Lochotín

linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development