Smitka development

Proběhnutí plzeňskými hospůdkami

Je jich hodně. Jsou na každém rohu. Jsou různorodé. Řeč je o hospůdkách v Plzni. Byl by (mnohonásobně) nadlidský úkol zmapovat a ohodnotit všechny. Přesto si chci z tohoto ohromného koláče kousíček uždibnout a letem světem probrat pár zajímavých míst, kam sem se během svého studia v Plzni měl šanci zatím dostat (takhle na úvod zatím nejsem schopen říci, kolik jich bude, mnoho jsem toho již zapomněl a mnoho jich snad ještě navštívím ;-) ) Tak tedy zahájíme a zahájíme na borech v okolí kolejí ;-)

Baarovka

sportovněji laděná hospůdka s kulečníkem, šipkami a bowlingem. Lze sem zajít na pivo a obsluha vás určitě nenechá ani chvilinku na suchu ;-). Jak již bylo jemně naznačeno, je tato hospůdka zaměřena na pití a zábavu při něm, přesto v případě přepadnutí hladem, je možné objednat si nakládaný hermelín (doporučuji – hermelínové skóre = 10), nebo utopence.

Prima hospůdka U nás

Další z oblíbených podniků. Je umístěna lehce podzemí, ale je vybavena i zahrádkou pro pěkné počasí. Sem chodíme, pokud chceme i jíst :-). Jako specialitku jsme si zde zvolili Ďábelské topinky, na které pořádáme hromadné výlety. Podle našeho bádání zde mají víc kuchařů a každý topinky připravuje trošku jinak, ale stále skvěle ;-). Někomu by mohly přijít nepříjemné hezké, leč smutné obrazy na stěnách, jinak je zde velmi útulno.

San Marino

Pizzerka, útulno, pizza dobrá tak jak pizza bývá. Jako něco navíc považuji výborné lasagne a hříbkovou polévku.

Šimerovka

Tato hospůdka navenek vypadá jako pajzl, uvnitř vás ale čeká překvapení a je zde velmi útulno (pokud se vám zdá že slovo „útulno“ používám příliš často, je to tím, že si nejdříve vybavuji ty útulné hospůdky ;-) ). Tato hospůdka je, řekl bych, ve vývoji, stále je to spíše nalévárna než restaurace, i když má na to velmi slibný potenciál. Nasvědčuje tomu i to, že se zde vaří jen, je-li přítomen kuchař, na což se nedá 100% spoléhat. Z jídelního lístku bych možná vyzvedl zeleninové saláty, které mi přišli lepší než je obvyklé. Doufám, že tato hospůdka ještě trošku vyspěje, obsluha mě o tom ujišťovala.

Hospůdky v Borském parku

S nimi je to trošku složitější, nejsem si jistý jak se jaké jmenuje… Je zde Slavie nejméně ve 2 variantách… Při vstupu je zde první u tenisového hřiště , zde jsem jen pil, tak nemůžu moc posuzovat. Dále je zde mezi tenisem a volejbalem. Zde jsem už i jedl, na jídlo si stěžovat určitě nemohu, snad jen že to trvalo příliš dlouho, ale to bylo i oslavou zřejmě narozenin, takže obsluha musela obsluhovat jinde… Také mě zamrzelo, že 5 topinek znamená 5 půlkrajíců, na to bych sice již mohl být zvyklý, ale stejně to vždy zamrzí… Hermelín nebyl špatný (HS=6). Další je hospůdka hlouběji do parku, zde je opravdu pěkné posezení pod stromy venku (třeba U Kaštanu) a u ohínku. Zde byl hermelín ještě o kousek lepší – HS=7 + extra pálivá feferonka, tu jsem ani nedokázal sníst, což se mi nestává, možná jsem nebyl ve formě… Její jméno, jak jsem později zjistil je domeček a opravdu zda panuje domovská pohoda. Další hospůdku najdeme o kousek dále u minigolfového hřiště, o ní nic zajímavého zatím nevím, snad jen to že se hodí na doplnění tekutin po dlouhé partičce minigolfu.

Švejk na Borech

Dražší restaurant, nijak k srdci mi nepřirostl… Nevím zda je to špatnou akustikou, nebo jsem měl vždy prostě smůlu, ale vždy mi dělalo problém slyšet svojí společnost. Pokud se ptáte na hermelín, tak osobně jsem si ho neobjednával, ale ochutnal jsem, dal bych HS=6. Raději si však zajdu k Nám o ulici dál.

Jídelna Kaplířka

Pokud se potřebujete rychle a levně najíst a kroky vás zavedou po schůdkách sem, nebudete zklamáni. Jedná se o klasickou jídelnu s tácy a vším co k tomu patří. Na jídlech je samozřejmě znát hromadnost výroby, ale to se dá očekávat a nemůžete být zklamáni.

U Darebáka

Kultovní místo, musí ji znát všichni studenti z Borů, je to záchrana, když si v menze není co vybrat a baget už máte plné zuby. Jedná se o zcela zvláštní kategorii. Z venku vypadá jako pajzl, uvnitř vypadá jako pajzl a hostinský je správný pajzlový hostinský. A to je na tom dokonalé – pajzlík v tom nejlepším slova smyslu. Dýchá zde velmi příjemná atmosféra akademického prostředí v kabátku, o kterém se jinak dá jen snít. Pivo zde velmi chutná, jídel není na výběr příliš, ale zato jsou velice chutná, žádná exotika a je to dobře. Nevím, zda je to tím, že zde nemůžete očekávat nic extra, ale vždy jsem zde byl na 100% spokojen. Někdy vás může zarazit pružná otevírací doba, která může skončit dříve, než čekáte. Na druhou stranu, pokud se chystá nějaká větší akce, může zde být po domluvě o otevřeno i v dobu kdy to nečekáte a my, žízniví vyčerpaní studenti, můžeme být napojeni.

Další hospůdky na Borech

To nejzajímavější na Borech jsem už asi vyčerpal, je zde ještě několik dalších podniků, které mě nezaujaly (TipSport Bar), nebo jsem je ještě neměl čest a důvod navštívit (Mandarín) a určitě další, na které jsem prostě zapomněl…
Tak tedy dobrou chuť na Borech ;-)
Příště se v tomto malém exkurzu, zaměřeném na kvalitu hermelínu, vydáme více do centra.

2. díl - centrum
3. díl - Lochotín

linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development