Smitka development

KMPlayer - fajnový multimediální přehrávač

Dlouhou dobu jsem pátral po přehrávači, který mi bude plně vyhovovat. Jako všichni jsem začínal na Media Playeru. Velmi brzo jsem ohledně hudby přešel na Winamp, který zatím ještě používám. Ve videu si mě získal BSplayer, bohužel již není zdarma, tak jsem hledal dál. Našel jsem Media Player Classic - to už skoro byl ten pravý přehrávač videí. Samotnou kapitolou je VLC, které přehrává cokoliv, kdekoliv , kdykoliv - hlavně multicastové streamy. Bohužel je uživatelsky nepříliš přívětivé a setkal jsem se s problémem při přehrávání WMV.
Pak jsem objevil korejský KMPlayer. Hned si mě získal svojí přívětivostí a podporou multimediálních formátů.

Zatím jsem se nesetkal s žádným problémem a funkcemi jen překypuje :-), začal dokonce vytlačovat Winamp z jeho hudební pozice - zdá se mi méně náročný a funkčně je na tom téměř stejně - přebral si z winampu knihovnu médií.

Shrnuto - obsáhlá podpora videa a titulků + DVD + dobrý audio přehrávač + podpora práce s dalšími zařízeními (webka, tuner) + rozsáhlá konfigurace + pěkné rozhraní + čeština = hodně vysoko na žebříčku.
Jediné mínus vidím v nepodpoře již ve zmíněné multicat streamů.

[update 5.1.2008]
Další užitečná věcička je schopnost přehrávat ISO obrazy filmových DVD, nejdou plně ovládat (nezjistil jsem, jak změnit zvukovou stopu), ale v mnoha případech to urychlí práci.
linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development