Smitka development

Firefox - šetření pamětí

Včera se mi při práci zdálo, že mi počítač nějak pomaleji reaguje, kouknul jsem se do tasklistu a všiml jsem si že mi Firefox bere skoro 200meg (z 512), měl jsem toho dost otevřeno to je pravda... Nicméňe jsem začal trošku šťourat a zjistil jsem, že už při spuštění vezme 80, což považuji za velmi moc.
Proto jsem vyzkoušel nainstalovat ještě jednu instalačku. S čistou instalací (a stejným profilem) bral asi 50, fajn aspoň něco.
Tak jsem si řekl, že udělám pořádek v rozšířeních - dost jich používám, hlavně při tvorbě webu - udělal jsem si ještě jeden profil Develop, ve kterém mám rozšíření typu FireBug, ColorZilla atd. z normálního profilu jsem je odinstaloval. Spouštím ho pak přes firefox.exe -P "Develop". To už normální profil po startu bral nějakých 30meg.
Dále jsem ještě googlil různé tipy, tak shrnu co jsem vyčetl (a většinu i ozkoušel): Prý je lepší místo FasterFoxe používat Google Web Accelerator - kvůli Prefetch, opravdu se zdá že spotřebuje RAMky o něco méně.
AdblockPlus místo Adblock
To byla malá doporučení ohledně doplňků, dále několik tipů přímo v nastavení FF.
V about:config nastavit browser.cache.memory.capacity na hodnotu cca 16MB (16384) i míň (musel jsem tu hodnotu sám vytvořit)
Dále povolit config.trim_on_minimize - to naswapuje firefoxe při minimalizaci - to s mi dost hodilo, protože jsem pracoval s jinými programy a potřeboval jsem volnou ramku, sice se pak o něco pomaleji FF znovu aktivuje, ale to zas tolik nevadí.
Na 0 nastavit browser.sessionhistory.max_total_viewers - toto nastavení vypne cachování stránek pro tlačítko Zpět (pokud máte rychlejší internet, změnu téměř nepoznáte), mělo by to ušetřit dost paměti.
Občas smazat downloads.rdf v profilu, to je historie stahování (zdá se lepší mazat ručně, protože se mi stalo, že byl pravděpodobně poškozený a při stahování FF na chvilku vytuhl, vyčištění ze správce stahování nepomáhalo).
Pak by možná bylo vhodné nastavit Historii na pamatování méně dní, ale historie se mi docela hodí, tak se mi do tohoto kroku příliš nechce...

Na závěr obecná rada - šetřit rozšířeními ;-). A pokud jich potřebuji moc (jako třeba já), tak je vhodné si vytvořit tématické profily.

PS: po 2 hodinách usilovného surfování sežral FF 51MB
linkuj.czjagg.czpošli na vybrali.sme.skdeliciousTopČlánky.cz
Nahoru HOME PC•Elektro Programování Blog Autor Lynt Speciální backlink: Šulislav xy
© 2006 Smitka development